Obsah textu
Že čas se nedá oklamat? Přesto, že žijeme v 21. století, éře vědy a techniky? Že je něco takového možné pouze v pohádkách? Možná už jste vyprávění o čárách a kouzlech tak trochu odrostli. Malé kouzlo si ovšem představíme i dnes. Současná medicína má tu moc se tak trochu vydat proti proudu času a vymazat z vaší tváře stopy stárnutí. Jak to dokáže?
Pomůže nám k tomu laser
Ten se vám postará o pleť, která je vyhlazená, zpevněná a nenašli byste na ní problémy jako vrásky nebo nerovnoměrné zbarvení. Podstata takového laserového ošetření je poměrně jednoduchá. Vaše kůže se tak omladí a ozdraví úplně sama. A to díky jejímu narušení. V principu je ovšem rozdíl v tom, jak výrazná takováto destrukce je.
Pokud použijeme takzvaný ablační laser, bude celé poškození rozsáhlejší a my v podstatě narušíme svrchní vrstvy pokožky. V případě neablačního laseru proniká laserový paprsek pouze do podkoží, kde se postará o smrštění kolagenových vláken vlivem působení tepla. Nastartuje se tak přirozená produkce kolagenu, a to bez toho, aby zároveň muselo dojít k destrukci pleti.
Rozdíl je pak nejen v mechanismu působení obou zařízení, ale také v tom, kolikrát budete muset zákrok podstoupit. Využijeme-li laser neablační, k dosažení optimálních výsledků musíte proceduru absolvovat celkem dvakrát nebo třikrát. Pokud se rozhodneme pro laser ablační, postačí nám už pouze jedno jediné sezení. Zákrok není omezen typem pleti, podstoupit ho mohou jak ženy, tak i muži. Navíc je mnohem méně šetrný i rozsáhlý, nemusejí z něj tedy mít strach ani ti z vás, kteří touží po omlazení, ovšem ještě se necítí na to, aby podstoupili chirurgický facelifting.
Jaké výhody má laserový resurfacing?
Laserový resurfacing nebolí, přestože do určité míry může narušit svrchní vrstvu pokožky. To se projeví maximálně lehce nepříjemně jako štípání nebo mírné pálení. To samo o sobě není nezvládnutelné, navíc moderní lasery jsou vybaveny chlazením, abychom vám zákrok usnadnili. Pokud to ovšem bude nezbytné, tak pro velmi úzkostné pacienty lze ještě nabídnout jinou alternativu. Využijeme-li místní znecitlivění v podobě gelu, můžete mít jistotu, že během ošetření neucítíte vůbec nic.
Výhodnější je celý postup i z hlediska hojení, a tedy minimální rekonvalescence. Ošetřujeme totiž paprskem laseru výlučně postižená místa. Okolní zdravá pokožka je nezasažena. Zákrok nevyžaduje hospitalizaci, hned po ambulantním ošetření se proto vracíte domů. Dnešní pacienti tak mají k dispozici nesrovnatelně komfortnější postupy, v dobách minulých bylo ošetřovaného nutno dokonce uvést do celkové anestezie. Mírné nepohodlí můžete cítit bezprostředně po laserovém resurfacingu, není vyloučeno zarudnutí či otok. Ovšem nepředstavuje to závažnou komplikaci, v průběhu několika málo dní podobné doprovodné jevy samy ustupují. Jediným omezením je tak zákaz opalování, ať už v soláriu nebo na slunci. Pokožku je zhruba dva měsíce po absolvování procedury nevhodné vystavovat intenzivně účinkům UV záření.
Zhruba po třech měsících pak lze vyhodnocovat konečný efekt zákroku. Po uplynutí této doby totiž bude pleť již definitivně obnovena. Následně přetrvá efekt v řádu let, může vydržet i po desetiletí. Využít tohoto omlazovacího postupu mohou ženy, ale rovněž muži, a to jak pro omlazení obličeje, tak i partií očních víček nebo dekoltu, případně krku.
Jak probíhá zákrok na klinice Altos?
Ještě než se uchýlíme přímo k použití laseru, musíte absolvovat pohovor s dermatologem. Lékař totiž bude regulovat sílu přístroje v závislosti na konkrétním problému. Jakmile víme, jak výrazného výsledku potřebujeme dosáhnout, můžete se podrobit ošetření. K tomu nám poslouží frakční CO2 laser. Ten na pokožce za pomoci digitálně řízeného paprsku vytvoří jakousi mřížku.