Dnes si půjčuje naprosto každý, pokud potřebuje. Dříve to byla věc, za kterou jsme se styděli, ale nyní je to tak běžné, že už to nikoho neudivuje. Pokud se však půjčkám můžete vyhnout, například pokud si půjčíte od svých blízkých, určitě se jim vyhněte. Jestli ale blízké nechcete dostávat do finanční tísně, tak se rozhodněte pro nebankovní půjčky. Ty se však vztahují jenom na částky do několika desítek tisíc korun, ale pokud nepotřebujete víc, pak jsou pro vás to pravé.
Nebankovní půjčky jsou nyní velice oblíbené, protože si je často můžeme zřídit online. Navíc jsou skvělé v tom, že žádosti schvalují (nebo zamítají) do několika minut. A do dalších několika minut máte tak peníze na svém bankovním kontu. Většinou se jedná o záležitost v řádu patnácti minut.
Ovšem i kolem nebankovních půjček se točí celá řada otázek, které nejsou zodpovězeny. Pojďme si je proto zodpovědět. Dozvíme se tak to, co je třeba vědět o nebankovních půjčkách.
Jak je to se splácením?
Splácení nebankovních půjček je naprosto stejné, jako u bankovních půjček. Délka splatnosti se domluví ve smlouvě a je třeba ji dodržet. Často si můžete u nebankovních půjček sami zvolit, jak dlouho budete splácet a kolik. Vždy však platí, že půjčku je třeba zaplatit v poslední den splatnosti. Půjčku samozřejmě můžete splatit předčasně, pokud budou splněny všeobecné obchodní podmínky.
Půjčky se obvykle splácí prostřednictvím internetového bankovnictví nebo pomocí příkazu k úhradě na pobočce banky. Záleží, co si zvolíte při vyplňování formuláře při podávání žádosti o půjčku.
Mimochodem – splatnost půjčky se může většinou u nebankovních půjček prodloužit, a to o týden či až o třicet dnů. Samozřejmě to bude stát – se smluvním poplatkem tak v tomto případě je třeba počítat.
Jakou maximální částku si můžu půjčit?
Jak již bylo zmíněno, u nebankovních institucí si nemůžete půjčit více jak pár desítek tisíc korun. Stovky tisíc korun vám tyto instituce nikdy nepůjčí. Obvykle se půjčuje od pěti tisíc korun do nějakých dvaceti až padesáti tisíc korun.