Zločin existoval, existuje a existovat bude. Vloupání do bytů, kanceláří i jiných soukromých a komerčních objektů tak bohužel z našeho světa nevymizí a nám nezbývá než s touto eventualitou počítat. Dobře bychom proto měli vědět, co dělat v případě, že se nenechavci jednou zaměří i náš majetek. Ještě důležitější je však v tomto případě prevence a snaha o odrazení lupičů předtím, než stačí napáchat skutečnou škodu. Jaké preventivní opatření lze tedy pro ochranu majetku udělat?
Ochrana fyzická
Dveře, zárubně a zámky představují hlavní bariéru, kterou musí zloděj překonat, chce-li se dostat do objektu. Jejich kvalita proto může rozhodnout o jeho úspěchu či neúspěchu. Nepodceňujte proto při pořizování dveří kvalitu. Zkonzultujte jej proto vždy s profesionály v oboru a na dobrých bezpečnostních dveřích či zámcích nešetřete.
Zloděje lze odradit různými způsoby
Nejen fyzická zábrana může znemožnit lupiči nepovolený vstup do objektu. Odradit jej lze i jinými způsoby. Vhodně nastavený elektrospínač může vytvořit zdání, že byt není prázdný, ačkoliv je opak pravdou. Stejně tak ponechání prádla na balkoně může mít stejný efekt. Klasickou radou je též domluva se sousedy nebo známými na pravidelném vybírání poštovní schránky. Moderní doba a technologie navíc přinášejí možnosti sledovat pohyb lidí, kteří si nedávají dostatečný pozor, takřka v reálném čase. Nepodléhejte proto pokušení a vyčkejte s umisťováním fotografií z dovolené na sociální sítě až po návratu.