Přechod k jinému dodavateli energií je dnes opravdu snadný. Pomoci vám mohou například nejrůznější internetové porovnavače cen, ale také doporučení od přátel či známých. Přesto se však může stát, že v konečném důsledku zaplatíte více než předtím. A jak je to možné?
Kliček a fíglů, které si na vás nejrůznější pochybní prodejci nachystali, totiž není nikdy dost. A bohužel si čas od času nehezky zavaříme i sami.
Internetové srovnavače energií mají i nevýhody
Je to logické – levná elektřina či plyn by měly být levné ve všech ohledech, a právě proto se nejrůznější programy a srovnávací stránky nezaměřují jen na to, kolik vás bude stát samotný odběr, ale počítají také s nejrůznějšími měsíčními poplatky. A v tom bývá právě potíž – některé společnosti si určují poplatek roční (splatný teprve s posledním vyúčtováním roku) a šikovně ho zamaskují tak, že se do cen v porovnávačích nepromítne.
Nikdy se tedy nespoléhejte jen na tyto pomocníky, ale chtějte vždy vidět přehledné ceníky plynu i elektřiny. Nepodepisujte nic, čemu nerozumíte, a máte-li pochybnosti, pak z budoucí smlouvy rychle vycouvejte.
Na co si dát pozor při uzavírání nové smlouvy
Je to už takřka pravidlem – nová energetická společnost, poskytující levný plyn či elektřinu, za vás veškerou administraci a papírování vyřídí. Stačí jen podepsat plnou moc. Ovšem už nic neříká o tom, zda na vaší straně pohlídá veškeré sankce za předčasné ukončení smlouvy apod. Většina z nás má totiž stále uzavřené smlouvy na dobu určitou (i když si díky jejich pravidelnému obnovování ze strany poskytovatelské společnosti myslíme opak) a u ní je třeba dodržet přesné termíny, jinak se můžeme „těšit“ na složenku s mnohdy tisícikorunovými částkami.
Chcete-li mít všechno takříkajíc podchycené, pátráte po přehledných cenících i opravdu výhodné ceně, vyzkoušejte https://www.epet.cz/. Žádné kličky tu na vás nečekají – jen opravdu levná elektřina a plyn.