Obsah textu
V zásadě platí, že tyto propriety obvykle vůbec nepotřebujeme. Ovšem o to větší radost nám dělá je vybírat a posléze včleňovat do již zařízeného interiéru. A jak předejít tomu, abychom přitom nechtěně celý dojem ze svěřeného prostoru nezkazili?
Největším nebezpečím jsou v tomto ohledu náhodné nákupy. Jestliže si domů podobné vychytávky nosíme tzv. bez ladu a skladu, nemůže to nakonec dopadnout dobře. Dnes vám proto poradíme, na co si dát při výběru bytových doplňků pozor.
Prosklené vitríny se už dávno nenosí
Ve starých bytech je ještě občas můžeme vidět. A hodí se také všem sběratelům porcelánových slonů, panenek nebo aktuálně populárních soviček. Ale v jakémkoliv dalším případě do moderního interiéru prostě nepatří. Mnohem lepší službu vám udělají nízké komody, na které pár vybraných pokladů jednoduše vystavíte. Vyniknou a neztratí se v šumu svého okolí. A co se zbylými doplňky?
Můžete je uložit do krabice a pravidelně tak svoji „výstavku“ obměňovat, případně je jednoduše někomu darujte. Ušetříte tak cenné místo, což se v domácnosti vždycky hodí.
Musí mít něco společného
Ano, přesně takhle je nutné bytové doplňky vybírat. Dovolte jim, aby vzájemně ladily co do materiálu, barvy nebo alespoň symboliky. Vyhněte se neonovým a křiklavým odstínům. Rychle se okoukají. Všeobecně platí, že ty přírodně zbarvené se hodí do výrazně vymalovaných a zařízených interiérů – a naopak.
Malý vs. velký? Nedejte na první dojem
Co myslíte, že vaši místnost spíše vyplní? Deset malých drobnůstek nebo dvě pořádně velké dekorace? První možnost je správně. Klidně si tedy i do malého obývacího pokoje pořiďte třeba velké nástěnné hodiny a doplňte je půvabným obrazem. Bude to vypadat lépe, než poličky zarovnané mnoha malými dekoracemi.
A jak nesáhnout při výběru vedle? Jděte tam, kde máte k dispozici opravdu velké množství možností. Ze zkušenosti můžeme doporučit například e-shop Atan.cz.