Květen je asi nejhezčí měsíc v roce. Konečně začíná být hezké počasí, sluníčko se ukazuje čím dál častěji, a dny jsou teplejší. Po aprílovém dubnovém počasí, kdy se z ničeho nic přivalí bouřka a začnou padat kroupy nebo i sníh.

Květen, lásky čas

V květnu se vše dává do chodu. Ať už v přírodě, kde kvetou kytky, stromy, keře a vše se dává do pohybu. Nebo i v normálním lidském životě. Vše vrcholí, hlavně co se týká života studentů. Kurzy němčiny jako způsob, jak si vylepšit skóre u maturit jsou zaplněné.

Zkouška dospělosti

Přicházejí maturity na středních školách, na základkách se kupí testy a všichni učitelé dohánějí dostatečný počet známek. Na vysokých školách přichází zápočtový týden a hned po něm následují zkoušky. Pomaturitní studium jde také do finále a budou se dělat státní zkoušky z cizích jazyků.

Výlety

Je to to jedno z nejhezčích období právě proto, že je krásné počasí, lidé konečně mohou odhodit teplé bundy a zimní boty, můžou vyjít jen v mikině a kraťasech. Začínají se otevírat hrady a zámky a všichni vyjíždějí na výlety.

Do přírody, na kola, po památkách nebo jen na procházky. Projít se po městě, sednout si na dobrou kávu na hezké zahrádce. Je to uklidňující a dobrý relax, kdy můžete vypnout a nic neřešit.

Ne všechno je růžové

Na druhou stranu je to ale velmi stresové období, právě kvůli těm všem zkouškám ve školách, maturitám a spoustě povinnostem. Nejen, že studenty čekají zkoušky a ověření jejich znalostí, jestli se za semestr něco nového naučili, ale musí odevzdávat i několik seminárek.

Další kapitola jsou bakalářky a diplomky. Probíhají státnice. Studenti se celou dobu píší se svými pracemi a pak, pár týdnů po tom, co práci odevzdají, musí do hlavy dostat učivo za všechny roky svého studia.

Několik zásad pro čistou hlavu

Je velmi důležité dbát v tomto čase o naše tělo. Pro mozek a mysl je klíčové zdravé tělo. Proto musíme dodržovat několik zásad, které by měli být součástí našich životů pořád, ale v tomto období obzvlášť.

Regenerace a relax

Mezi učením by člověk měl kvalitně regenerovat. Vždy by se měla mysl vyčistit, aby se pak zase mohla nastartovat, až se k učení vrátíme. Pro tělo je důležitý pohyb. Potřebuje se nějak vybít, když pořád jen sedí za stolem u skript nebo u počítače.

Proto byste měli cvičit nebo se protahovat v podobě jógy nebo pilátes. Dobré je hned z rána, když se vzbudíte, tak si jít zaběhat, a dát si sprchu. To tělo nastartuje a budete mít dostatek energie na celý den.

Co jíst?

Další bod, možná ještě významnější, je jídlo. Dopřát tělu dostatek vitaminů. Jezte hodně syrové zeleniny a ovoce.

Čokoláda se může

Říká se, že mozku také pomáhá čokoláda, kousek vám určitě neublíží. Jak je u studentů častým zlozvykem, když se učí, tak nestíhají jíst a jsou spíše na kávě a sladkostech, což už tělu neprospívá. Dejte mu všechny složky, které potřebuje, bílkoviny v podobě masa nebo luštěnin. Sacharidy doplníte v bramborech, těstovinách, rýži.

Nepodceňujte ani zdravé tuky, které najdete v rybě, oříškách nebo jiných různých semínkách.

Dostatek spánku

Pak je samozřejmě důležitý spánek. I když se spousta studentů učí do noci nebo přes noc, tělo pak nestíhá regenerovat a deficit už většinou nedožene a je jen unavené. Mozek přijímá jenom málo informací v takovém stavu. Snažte se spát denně alespoň 6 hodin.

Když budete dodržovat tyto zásady, budete mít spoustu energie a samy uvidíte, že vám půjde učení lépe. Do hlavy poleze velké množství informací snáz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *